Co warto wiedzieć o regałach metalowych?

Czasy kiedy to meble metalowe kojarzyły się głównie z archiwami, bibliotekami, oraz warsztatami mechanicznymi bezpowrotnie minął. Czasy obecne pozwalają na wybór nowoczesnego wzoru, wraz z każdą dosłownie zaletą regałów do stworzenia idealnego zastosowania dla biura, czy mieszkania. Warto wiedzieć, że ich zakup wynika z funkcjonalności, oraz długiej żywotności mebla, ale także jego ergonomii.

Podstawowe informacje o metalowych regałach

Regał metalowy np. do magazynu są przede wszystkim wytworzone z wysokogatunkowej stali, która to malowana została proszkowo, przy użyciu farb ekologicznych. Na skutek tego regały są zabezpieczone tak dobrze jak tylko można przez zjawiskiem korozji, oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Do dodatkowych zalet regałów metalowych zaliczyć można:

-duża dostępność kolorów

-solidność, wytrzymałość konstrukcji, oraz sztywność

-duża nośność

Badania wytrzymałości, stateczności i trwałości regałów biurowych

Regały metalowe zostają poddane badaniom jakości, pod względem ich wytrzymałości, oraz trwałości. Testy te zostały wykonane poprzez niezależne laboratoria  badania meblowe. Poddane kontroli są obciążenia pionowe, oraz zmęczeniowe pionowe, czy też poziome. W tym zakresie badań przeprowadzono czynności sprawdzające wytrzymałość samej konstrukcji pod kątami działania siły pionowej, oraz poziomej. Ponadto zbadano wszystkie możliwości uginania się półek.

Zastosowanie

Regały metalowe sprawdzają się przede wszystkim do przechowywania dokumentów w biurach, przychodniach, oraz bibliotekach. Dzięki nim można pustą przestrzeń wypełnić segregatorami, co powoduje, że w dokumentacji panuje ład, oraz porządek. Warto wiedzieć, że jest wiele dostępnych metalowych regałów w różnych wersjach kolorystycznych, oraz wielkościowych. Przede wszystkim różnią się one między sobą wagą, oraz szerokością. Ze względu na wysoką odporność na mechaniczne uszkodzenia, regały te mogą służyć do łatwego oraz bezpiecznego przechowywania każdej dostępnej rzeczy. Regały zobaczyć można w spiżarni, lub w miejscu gospodarczym, wydzielonym jako osobna przestrzeń. Warto wiedzieć, że palety kolorystyczne są bardzo bogate dzięki czemu każdy regał metalowy można dostosować nawet do pokoju dziecka. Kiedy Twoje dziecko układa klocki, a ilość jego zestawów jest przytłaczająca, te regały będą idealnym rozwiązaniem, które gwarantuje ład, oraz porządek. Regały z powodzeniem zastąpią standardowe półki w gabinecie, a także mogą stanowi domowe biblioteczki. W zasadzie warto wiedzieć, że wszystko co musi być przechowywane może być z powodzeniem przechowywane na tym regale.

About the Author

You may also like these